شرکت آلفالاوال

شرکت آلفالاوال


شرکت آلفالاوال بعنوان یکی از بهترین شرکت ها در عرصه ی مبدل های حرارتی،سپراتور و انتفال سیالات در سطح دنیا است. این شرکت یک شرکت سوئدی است که از طرف گوستاف دلاوال در سال 1883 تاسیس شده است.
یکی از مهم ترین ویژگی های این شرکت حفظ انرژی و حفاظت محیط زیست است ، تقریبا ۲/۵ درصد از فروش این شرکت در بخش تحقیق و توسعه سرمایه‌گذاری می شود و حاصل آن تولید حدودا ۴۰-۳۵ محصول جدید در سال است.این شرکت مبدل های حرارتی، سپراتور و انتقال سیالات کاهنده مصرف انرژی و آب تولید میکند که در بخش های تولید غذا شکر و مواد شیمیایی مورد استفاده قرار میگیرد. تصفیه کننده های این شرکت در صنایع معدن مهندسی و نیروگاه های هسته ای کاربرد دارد.
شرکت آلفالاوال دارای سه بخش مجزای شامل وارد زیل می‌باشد.

۱) انرژی
۲) غذا و آب و
۳) دریایی

 

این شرکت  در دنیا بیش از 100 شعبه دارد و با همه ی شعبه های خود همکاری میکند. این شرکت براساس نیاز های مشتری های خود محصولاتی را تولید میکند. در ابتدا نیاز های مشتری ها را شناسایی سپس برای رفع نیاز آنها محصولی را ارائه میکند. همچنین ایران شرکت دارای 28 مرکز تولید مبدل حرارتی است که بیشتر در صنایع غذایی کاربرد دارد.
شرکتی با این نام و شهرت دارای 17000 کارمند است که از کشور های مختلف مشغول به کار هستند.
این شرکت مابین سال های 1938 تا 1965 اولین مبدل حرارتی، اولین سیستم سی آی پی اتوماتیک در صنعت لبنیات، سیستم استریلیزاسیون و اولین سیستم بزرگ کنترل فرآیند در صنعت لبنیات خود را به دنیا معرفی کرد که در جای خود از بزرگترین افتخارات این شرکت است.
در سال 1996 این شرکت یک مرکز تولید مبدل حرارتی و تجهیزات انتقال سیالات را در کشور روسیه و شهر مسکو راه اندازی کرد.
مبدل حرارتی آلفالاوال با مصرف کمترین هزینه و بیشترین کارایی میتواند آب گرم بهداشتی تولید کنید. فشار حداقلی ان 15 بار و بیشترینش 40 بار است.

 

شرکت آفالاوال در ایران

اگر بخواهیم به تاریخچه ی حظور شرکت آلفالاوال در ایران بپردازیم باید گفت که این شرکت از دهه ی چهل در ایران حضور دارد و برای اولین بار برای تولید محصولات لبنی مورد استفاده قرار گرفت همانند تولید شیر های پاستوریزه. از آن زمان تا به امروز این شرکت در ایران فعالیت دارد.

باتوجه به کارایی و عملکرد این شرکت و حصولاتش سپس در دانشکده ها به آموزش تکنولوژی آلفالاوال پرداختند.
به مرور زمان از این تکنولوژی در سایر بخش ها بغیر از محصولات لبنی پرداختند. یکی از این بخش ها تولید روغن نباتی هست.
از این محصول در دهه ی چهل نیز برای صنعت نفت نیز استفاده کردند که با بهره برداری های چشمگیری مواجه شدند.
در سال 1553 این شرکت در تهران دفتر فروس خود را افتتاح کرد.
میتوان گفت این شرکت در بخش های مهم دیگری همچون بهداشتی، صنایع غذایی، آشامیدنی، آرایشی بهداشتی، پمپ، شرآلات و سایر صنایع فعالیت دارد.
این شرکت دارای بخشی به نام بلک و گری لیست هست که در آنجا مواد خطرزایی که نباید در تولید محصولات استفاده شود نیز اشاره شده است.

مشخصات مبدل حرارتی آلفالاوال

مبدل حرارتی های متفاوت کارایی های متفاوتی دارند که در زیر به آن ها اشاره میکنیم
مبدل حرارتی صفحه ای مدل بیسلاین مناسب برای انواع محصولات نوشیدنی، دارویی، موارد بهداشتی و غذایی است. مبدل حرارتی صفحه ای مدل فرانت لاین بهترین گزینه برای مکان های حساس به گرما هستند که میتوانند در صنایع غذایی، لبنی و نوشیدنی مورد استفاده قرار میگیرد.
طراحی و ساخت مبدل های حرارتی صفحه ای به دو صورت امکان پذیر است: ابتدا بصورت با سازنده ی های اصلی و دومی با سازنده های غیر اصلی است.

مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال مدل گسکتی

در طراحی صفحات این مبدل حرارتی از کلیپ لاین استفاده شده که هم باعث کوچکتر شدن ورودی و خروجی میشود و هم باعث میشود سطح تماس بیشتر شده و عملکرد بهتری داشته باشد. کانال ها را در بین پلیت ها ساختن تا سیال بطور یک در میان در جریان باشد. بدلیل اینکه واشر های کلیپسی در آن نصب شده نیاز نخواهد بود تا صفحات را خارج کنید. از این مبدل حرارتی صفحه ای اغلب در صنایع نوشیدنی همچون مائ الشعیر، آبمیوه بصورت بهداشتی استفاده میکنند.

 

مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال مدل تی اس واشر دا

برای مقاومت فریم پلت ها در برابر بخار جنس این مبدل حرارتی را از استیل مقاوم ساخته اند. علاوه بر این جنس صفحات این مدل از استنلس‌استیل است که در مقابل بخار بسیار مقاوم هستند. در این مبدل حرارتی تعداد صفحات و اندازه اتصالات ورودی و خروجی و محل قرارگیری آن‌ها به مواردی مانند، مشخصات فیزیکی سیال‌ها، دبی سیال‌ها، دماهای ورودی و خروجی، حداکثر فشار، افت فشار بخار و ظرفیت حرارت بستگی دارد.

 

مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال مدل سی بی

این مبدل حرارتی دارای صفحات بسیار نازک است که به وسیله ی مس بهم جوش خورده اند. داشتن این ویژگی باعث میشود تا در برابر فشار و گرما بسیار مقاوم باشد. از این مبدل برای گرم کردن آب مصرفی، آب استخر و همچنین ذوب کردن برف ها استفاده میکنند.

مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال مدل آلفاچیل
از این مبدل برای سرد کردن استفاده میشود.

مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال کومبی درایر
از این مبدل برای کاهش دمای سیستم های سرایشی استفاده میشود.

مبدل حرارتی صفحه ای آلفالاوال مدل اویل کولر
این مبدل دارای صفحاتی از جنس ستنلس‌استیل 316 است که به وسیله ی مس جوش خورده اند. این مبدل حرارتی برای انتقال حرارت روغن با ویسکوزیته‌های مختلف با عملکرد بهتر و ضریب انتقال حرارت بالا ساخته شده است.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمحصولاتگالریارتباط با ما